Notariusze i ich obowiązki wobec innych notariuszy

Home  >>  Bez kategorii  >>  Notariusze i ich obowiązki wobec innych notariuszy

Notariusze i ich obowiązki wobec innych notariuszy

Notariusze są osobami, która mają obowiązku przede wszystkim wobec klientów, ale także wobec innych notariuszy. Ofertą kancelarii notarialnej posiadającej wykwalifikowany personel znajdziemy pod adresem – www.kulakowscy.com/kontakt.

Kodek Etyki Zawodowej

Szczegóły postępowania notariuszy wobec osób o tym samym stanowisku precyzuje Kodek Etyki Zawodowej. Zawarte są w im informacje związane z kierowaniem się zasadami lojalności, życzliwości oraz szacunku. Notariusze mają prawo do oceny pracy innych rejentów, ale powinni też unikać tak zwanej nieuczciwej konkurencji.

Nieuczciwa konkurencja zawodowa

Mariusz, notariusz: „W przypadku notariuszy o nieuczciwej konkurencji zawodowej mówimy wtedy, kiedy dana osoba wykonuje czynności, do których przystąpił wcześniej inny notariusz. Kolejnym przejawem nieuczciwej konkurencji jest nieuprzedzenie Rady Izby Notarialnej o otworzeniu kancelarii, w obiekcie gdzie już jednak kancelaria się mieści. Najczęściej Rada, czyli organ decyzyjny jeżeli chodzi o rozmieszczenie kancelarii, stara się tak planować przestrzeń, aby poszczególni notariusze nie wchodzili sobie w drogę. Notariusze nie powinni również krytykować swoich konkurentów wobec klientów. Za łamanie przepisów wynikających z Kodeksu Etyki zawodowej notariuszom grożą kary finansowe, ograniczenie działalności, a także odebrania prawa do wykonywania zawodu, Na szczęście dzieje się to dosyć rzadko, ponieważ notariusze zdają sobie z tych wszystkich reguł sprawę ”.

Możliwość komentowania Notariusze i ich obowiązki wobec innych notariuszy została wyłączona

admin

Bez kategorii

No tags

AUTHOR

Comments are closed.