Kancelaria notarialna – jakie usługi są w niej świadczone

Home  >>  Bez kategorii  >>  Kancelaria notarialna – jakie usługi są w niej świadczone

Kancelaria notarialna – jakie usługi są w niej świadczone

 

Kancelarie notarialne działają w oparciu o przepisy prawne ustanowione w stosownych regulacjach. Notariusze to osoby zaufania publicznego, które jako prawnicy notariatu są mianowani przez Ministra Sprawiedliwości.

 

Jakie usługi świadczone są w kancelariach?

 

W obowiązku notariuszy spoczywa:

 

  • sporządzanie aktów notarialnych,

  • sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia,

  • sporządzanie poświadczeń,

  • sporządzanie protestów weksli i czeków,

  • sporządzanie projektów aktów, oświadczeń i innych dokumentów.

 

Petenci zgłaszający się do kancelarii notarialnych zwykle mogą również liczyć na fachowe wsparcie i konsultacje, o czym łatwo się przekonać odwiedzając stronę internetową –  notariuszewaw.pl.

 

 

Notariusze stanowią grupę zawodową społecznego poszanowania. Mają więc w obowiązku wykonywać swoją pracę w sposób zgodny z obowiązującymi zasadami etyki. W przypadku jakichkolwiek pytań ze strony klienta powinni zawsze udzielać rzetelnych odpowiedzi, które będą wyczerpującym rozwiązaniem zadanego problemu.

 

 

Kiedy należy udać się do kancelarii?

 

Wystarczy spojrzeć na wyżej wymienione usługi. Wówczas można wyciągnąć wnioski, że do kancelarii notarialnej powinien zgłosić się każdy, kto między innymi: nabywa lub zbywa posiadłość, chce sporządzić testament czy zyskuje w spadku lub innych drogach darowizny majątek. Notariusz, jako urzędnik państwowy, poświadczy swoim podpisem, że był świadkiem wydarzenia, o którym mowa w zapisach sporządzonej dokumentacji lub wydanych w jego kancelarii (tudzież innym miejscu) aktów.

 

Możliwość komentowania Kancelaria notarialna – jakie usługi są w niej świadczone została wyłączona

admin

Bez kategorii

No tags

AUTHOR

Comments are closed.