Inwestycja w nowy system grzewczy w biurze

Home  >>  Bez kategorii  >>  Inwestycja w nowy system grzewczy w biurze

Inwestycja w nowy system grzewczy w biurze

 

Wiele firm wkraczających do świata biznesu w pierwszej kolejności poszukuje dla siebie odpowiedniej siedziby. Bardzo często to właśnie lokalizacja biura decyduje o sukcesie danego przedsiębiorstwa. Nic zatem dziwnego, że na pomieszczenia biurowe wybierane są między innymi stare kamienice znajdujące się w centrum miast. Owszem mają one swój klimat i można w nich odpowiednio zagospodarować przestrzeń do pracy, jednak czasami sprawiają również problemy. Mowa tu między innymi o wadliwych instalacjach wodnych czy grzewczych.

 

 

Zatroszcz się o warunki pracy

 

Zgodnie z przepisami prawa pracy obowiązkiem każdego pracodawcy zatrudniającego pracowników jest zagwarantowanie godnych warunków pracy. Dotyczy to między innymi dostępu do sprzętu biurowego oraz zapewnienie odpowiednio wysokiej temperatury w pomieszczeniu biurowym. Minimalna jej wysokość to 18 stopni, natomiast maksymalna nie powinna przekraczać 30 stopni.

 

Gdy konieczny jest remont

 

W wielu przypadkach takie doraźne prace modernizacyjne okazują się niewystarczające, dlatego inwestycja w nowy system grzewczy może okazać się koniecznym wydatkiem. Niektóre prace remontowe i materiały budowlane można jednak wliczyć w koszty amortyzacyjne, dlatego jest to pewien sposób na optymalizację wydatków.

 

 

Wymiana instalacji grzewczej dotyczy między innymi takich elementów jak kocioł lub komin. W przypadku kominów najczęściej kupowane są te uniwersalne, które można zamówić na przykład w tym miejscu; https://sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe. Jakość jego elementów składowych gwarantuje nam pewność, że całość jest szczelna, trwała i bezpieczna w użytkowaniu. W przypadku kominów uniwersalnych możemy być pewni, że nadają się one do różnych paliw jak paliwa stałe, gaz czy olej opałowy. Dzięki temu możemy również realnie wpływać na stałe koszty utrzymania budynku firmy.

 

 

Wszelkie prace remontowe powinny jednak zacząć się od przygotowania projektu. W przypadku wymiany instalacji na nową największym problemem okazują się być oczywiście koszty. Inwestorzy muszą znaleźć kompromis między koniecznym nakładem inwestycyjnym a późniejszymi kosztami eksploatacji. Do tego dochodzi jeszcze konieczność zagwarantowania komfortu cieplnego w pomieszczeniach biurowych. Szansą na obniżenie rocznych kosztów za ogrzewanie może okazać się również wymiana starego kotła na nowy. Te opalane drewnem lub biomasą są pewną alternatywą dla droższych paliw stałych. Dzięki zamontowaniu takiej instalacji w połączeniu z kolektorami słonecznymi możemy liczyć na znaczne oszczędności energii zużywanej na ogrzewanie w budynku.

 

 

Możliwość komentowania Inwestycja w nowy system grzewczy w biurze została wyłączona

admin

Bez kategorii

No tags

AUTHOR

Comments are closed.