Czy srebra ubywa?

Home  >>  Bez kategorii  >>  Czy srebra ubywa?

Czy srebra ubywa?

Ostatnio czytałem informacje, że będzie drożało srebro. Cena jego ma rosnąć, ponieważ jest go coraz mniej. Jednak zanim rzucisz się do Mennica Skarbowa by kupić tyle srebra ile możesz przeczytaj ten artykuł.

Cena srebra gdyby go zabrakło faktycznie mocno by podskoczyła. To normalne też, że zasoby nieodnawialne prędzej czy później się skończą. A takie jest właśnie srebro. Jest ono też o wiele mocniej eksploatowane niż złoto, ponieważ jest wykorzystywane w przemyśle (w 60%, natomiast złoto tylko w 8%).

To wszystko wpływa na cenę srebra, na to jak ona się zachowuje. Jednak nie zmienia to faktu, że cały czas srebra jest wydobywane więcej niż zużywane! Warto o tym pamiętać. Nie oznacza to, że cena srebra nie pójdzie w górę. 2016 rok pokazał, że na tym kruszcu można zarobić duże pieniądze.

Złoto, srebro, cena.

Jednak do sytuacji, że na naszej planecie zabraknie srebra jeszcze długa droga. Warto być tego świadomym, a jeżeli nie wierzysz w prawdziwość tego artykułu, to poszukaj różnych raportów dotyczących wydobycia srebra. Tylko będziesz musiał często poszukać ich na zagranicznych stronach, w języku angielskim, ponieważ tam są dokładniejsze informacje do znalezienia po wpisaniu hasła „srebro cena”, tylko że po angielsku.

 

Możliwość komentowania Czy srebra ubywa? została wyłączona

admin

Bez kategorii

No tags

AUTHOR

Comments are closed.